Joga

Vīraku iedarbība uz cilvēku. Kāpēc vīrakus izmanto jogas nodarbībās?

Kāpēc vieni no mums uzskata, ka vīraki patīkami smaržo, bet citi uzskata, ka tie smird? Vieni nevar uzsākt savas dienas gaitas neiededzot aromātisko vīraku, bet citi, sajūtot šo smaržu, sāk pēc iespējas ātrāk vēdināt telpas, sāk klepot, šķaudīt un lamāt visus, kas atnesa mājās šos briesmīgos “kokus”.

Bieži vien tas ir tāpēc, ka ne jau visiem patīk un der, viena un tā pati smarža. Vīraku kvalitāte arī ne vienmēr ir no tām labākajām. Pamēģināsim tikt skaidrībā, kādi vīraki eksistē un kā tie uz mums iedarbojas.

Vispirms, ir svarīgi saprast, kas ir vīraki un no kā tie ir izgatavoti un kas jāņem vērā, tos iegādājoties. Eksistē vairāki veidi aromātisko vīraku, pirmkārt, jau tie tiek iedalīti dabīgajos un nedabīgajos. Nedabīgos vīrakus ir ļoti viegli atpazīt, tiem ir uzbāzīga smarža, bet to pārklājums atgādina sēru, kuru mēs redzam uz sērkociņu galviņām. Personīgi es tos saucu par “ziepju” vai “mākslīgajiem” vīrakiem, tāpēc, ka šie vīraki izdala asu, nepatīkamu smaržu un to sastāvs ir ļoti šaubīgs. Nav brīnums, ka no tāda aromāta jums sāk sāpēt acis un paliks slikta dūša.

Kvalitatīvi vīraki ir pagatavoti no augiem un nostiprināti uz bambusa kociņiem. Pēc skata, tie var būt irdeni un no tiem var birt nost, tādi kā putekļi. Atšķirībā, no iepriekš aprakstītajiem vīrakiem, šis nūjiņa ir daudz resnāka un tai ir nelīdzena virsma. Ja jūs to pārlauzīsiet uz pusēm, jūs ieraudzīsiet, ka visas nūjiņa garumā stiepjas koka – bambusa serde.

Izdomājiet, priekš kam jums ir vajadzīgi vīraki: telpu attīrīšanai, relaksācijai, lai labāk varētu koncentrēties vai arī, lai telpa piepildās ar patīkamu smaržu.

Piemēram, jūs esat nolēmis attīrīt dzīvokli un ķermeni no negatīvās enerģijas. Šajā gadījumā jums vislabāk derēs vīraki, kuriem ir smarža ar tādu pašu nosaukumu. Varat izmantot arī sveķus. Šai smaržai ir ļoti stiprs efekts. Ejiet, ar aizdedzinātu vīraku pa istabu, pulksteņa rādītāja virzienā, uzkavējieties kaktos, atkārtojiet to vairākas reizes. Tad māju kārtīgi izvēdiniet (būtu labi, ja jūs varat izveidot caurvēju), tā jūs nostiprināsiet iegūto efektu. Ja, jums ir svētītais ūdens, tad varat istabā mazliet izšļakstīt arī to. Tādas procedūras, iesaka rīkot pēc iespējas biežāk, it īpaši, ja jūsu mājās bieži uzturas ciemiņi.

Ja jūs gribat atslābināties, aizdedziet vīraku ar jasmīna smaržu vai ilang – ilang smaržu. Šo augu smarža atbrīvos prātu no smagām domām. Meditāciju laikā vislabāk derēs vīraki ar sandalkoka smaržu.

Eksistē ļoti daudz dažādu smaržu, tikt ar tām visām skaidrībā ir ļoti sarežģīti, tāpēc uzticieties savam ķermenim. Ja smarža jums ir patīkama, tātad, tā der arī jūsu prātam un būs spējīga ārstēt un nomierināt domas. Ja jūsu radiniekiem šī smarža nepatīk, tā radīs konfliktu ar viņu prātiem un izraisīs negatīvas emocijas un radīs agresiju. Tādos gadījumos, labāk ir atteikties no vīraku kvēpināšanas pa visu māju, pietiks ar to, ja jūs mazā vāzītē ieliksiet dažus vīrakus un novietosiet tos pie savas gultas vai darba galda. Tie radīs patīkamu smaržu un vajadzīgo efektu.

Ja smarža patīk prātam, tas nenozīmē, ka tā der ķermenim. Ķermenim patīk vieglas smaržas. Smagas smaržas destruktīvi iedarbojas uz organismu un tas attiecas ne tikai uz vīrakiem, bet arī uz smaržām.

Ajūrvēda māca, ka atvēsinošie aromāti, piemēram, mentols, attīra prānu, bet svaigie aromāti – ārstē nervu sistēmu. Ja jūs jūtat asu, skābu, kodīgu smaržu, tad labāk nelietojiet to pie sevis mājās. Pievērsiet uzmanību tam, ka cilvēki reaģē uz maltiem pipariem, vieni saviebsies un pateiks ka smird, citi pasmaidīs un pateiks, ka smaržo.

Mūsdienās reti var sameklēt fitnesa centru, kur nodarbību laikā tiktu dedzināti vīraki. Vairāk tas tiek praktizēts īstu jogu mājās, kuri pievērš lielu uzmanību rituāliem un garīgām tradīcijām. Jogas nodarbību laikā, it īpaši pranajamas nodarbību laikā, ļoti svarīga ir dziļa elpošana un neierobežots daudzums svaiga gaisa, tāpēc dažādi aromāti ne vienmēr iederas šajos pasākumos. Ja meistars ir nolēmis tos izmantot, tad viņš vienmēr zina mēru, izvēdina telpas un atbrīvojas no to dūmiem, citādāk skolnieki, izjutīs lielu diskomforta sajūtu.