Joga

Ķermeņa un dvēseles harmonija. Kādu apģērbu izvēlēties jogas nodarbībām?

Katrs no mums izvēlas kādu konkrētu sporta veidu, atkarībā no tā, kādu rezultātu mēs gribam sasniegt. Vieni, noteikti vēlēsies palielināt muskuļu masu, citiem būs svarīgi pazaudēt lieko svaru, vēl citiem svarīgs būs kardiotreniņš. Īpašu vietu ieņem joga, kura nav sports, bet lielā mērā ir ceļš iekšējā miera iegūšanai. Visas asanas, kuras ir sastopamas jogā ir virzītas tieši šajā virzienā, tieši tāpat, kā elpošanas vingrinājumi un meditācijas. Pēc kāda noteikta laika, kurš katram cilvēkam ir individuāls, viņa ķermenis sāk atsaukties uz iekšējām izmaiņām – kļūst skaistāks un slaidāks.

Jebkurai meitenei un sievietei ir skaidrs, ka svarīgā, iekšējās harmonijas sastāvdaļa ir mīlestība pret sevi, savu tēlu un ķermeni kopumā. No vienas puses joga māca pieņemt savu ķermeni šeit un tagad, no otras puses, kādreiz ir jāiegulda pamatīgs darbs, lai jūsu ķermenis jums patiktu.

Sava, un ne pavisam ne maza lomu, tajā visā ir apģērbam, jo tas ir it kā jūsu turpinājums, tas atspoguļo jūsu pasaules uztveri un tajā paša laikā, jūsu tēls, pateicoties apģērbam kļūst pabeigts. Izvēloties apģērbu, mēs cenšamies atbilst mūsu pašu priekšstatiem par ideālu izskatu. Lai arī cik dīvaini tas būtu, bet arī nodarbojoties ar jogu, šis moments ir ļoti svarīgs, apģērbs mūsu mugurā nosaka mūsu attieksmi pret notiekošo un motivē mūs darbam ar sevi. lai nodarbotos ar jogu, vajag pavisam mazu daudzumu sporta apģērba, bet tam ir jābūt maksimāli ērtam un elastīgam. Jāsaka, ko nodarboties ar jogu parastajā kokvilnas krekliņa un šortos, nebūs ērti, tāpēc, ka šie apģērba gabali vai nu slīdēs nost, vai nu pacelsies uz augšu, visnepiemērotākajos brīžos. Visērtāk jūs jutīsieties ērtā, krūtis atbalstošā topā vai pieguļošā krekliņā, kā arī sporta legingos. Ja jums būs ērts apģērbs, tad jūs bez problēmām varēsiet koncentrēties uz asanu izpildīšanu un elpošanas vingrinājumiem. Pieguļošam apģērbam ir liela nozīme, arī priekš tam, lai instruktors varētu redzēt, kā jūs izpildāt asanas – pareizi vai nepareizi.

Tātad, kādi ir galvenie noteikumi, izvēloties apģērbu jogas nodarbībām.

Materiāls, piegriezums vai krāsa. Mēģināsim tikt skaidrībā.

Pirmkārt, apģērbam, kurš ir paredzēts jogas nodarbībām ir jābūt gaisu caurlaidošam, mitrumu uzsūcošam un vieglam. Daudzi cilvēki, kuri jau ilgus gadus nodarbojas ar jogu> ir pārliecināti, ka vislabākais materiāls ir dabiskā kokvilna, tāpēc ka tās audzēšanai netiek izmantoti ķīmiski preparāti un sintētiskais mēslojums. Ja audumā ir sintētiskās sastāvdaļas, tad tas neļauj ķermenim atdot enerģiju vai arī tieši otrādi, to uzkrāj, kairina ādu, novērš uzmanību un neļauj prānai brīvi plūst. Bet, apģērbam, kurš ir pagatavots no tāda materiāla ir arī savi trūkumi. Apģērbs no 100% kokvilnas nepieguļ audumam, tāpēc, jums būs jāvelk diezgan brīva piegriezuma apģērbs. Tāds apģērbs ātri nonēsājas un ātri zaudē savu ārējo izskatu. Jāsaka, ka arī sintētiskajiem audumiem ir savi piekritēji. Šo materiālu tehnoloģija ir spējīga radīt komforta sajūtu izpildot sarežģītas asanas, bet tā iedarbība uz ķermeni, tomēr nav tik pozitīva. Tāpēc, vislabākais risinājums ir jauktais apģērbu sastāvs – kokvilna plus sintētiskie materiāli. Tādas materiāls ļaus ķermenim brīvi kustēties un saglabās “elpošanas” efektu.

Apģērba piegriezums – pēc iespējas mazāk detaļu, bez pogām, rāvējslēdzējiem un zīmējumiem, kuri stipri traucēs izpildot konkrētas asanas. Ideālajā variantā, tas varētu būt bezvīļu apģērbs. Pieguļošie apģērba modeļi, nenovērsīs jūsu uzmanību, ļaus jums koncentrēties uz asanu izpildīšanu.

Ja runājam par krāsu, tad te jūs varat ļaut vaļu savai fantāzijai. Tikai ņemiet vērā to faktu, ka joga ir harmoniska, tāpēc, labāk, tomēr priekšroku ir dot mierīgām un dabīgām krāsām. No spilgtām, kliedzošām krāsām, tomēr labāk ir atturēties, jo tās var izsaukt nepatīkamas sajūtas, novērst jūsu un apkārtējo uzmanību. Ja jūs attīrāt organismu un badojaties, tad jums derēs balta vai melna krāsa, ja vēlaties saņemt papildus enerģiju, tad uzvelciet krekliņu dzeltenā vai oranžā krāsā. Meditācijām izvēlieties zilo vai violeto krāsu. Lai nerastos vizuālais diskomforts, varat izvēlēties apģērbu tādā pašā krāsā kā jūsu jogas paklājiņš.