Par jogu

4 vispopulārākie mīti par jogu

Mūsdienās par jogu ir izveidojies daudz mītu, vispopulārākie no tiem ir:

  • Joga ir paredzēta tikai lokaniem cilvēkiem
  • Joga vairāk ir domāta sievietēm.
  • Joga ir paredzēta gados jaunākiem cilvēkiem.
  • Nodarbojieties ar jogu, slodze nav nopietna un salīdzinot ar fitnesu ātri vien apniks.

Mēģināsim pēc kārtas tikt skaidrībā.

Joga ir paredzēta tikai lokaniem cilvēkiem

Tas ir 100% mīts, kaut gan īstenībā joga ļoti asociējas ar lokanību, bet tas ir mūsu iedomās, piemēram, Indijā viss ir citādāk. Jā, tā tas tiešām ir, daži jogi un ne tikai sievietes, attīsta īstu akrobātisku lokanību, bet mēs nerunājam pat tiem, kam jau it no dabas dots talants, bet parastiem cilvēkiem, kuri ir manāmi attīstījuši lokanību, sākot nodarboties ar jogu.

Ja mēs salīdzinām vārdus “joga” un “lokanība”, tad tie tik tiešām ir saderīgi, nu bet vārdiem “joga” un “gulēšana uz naglām”, vispār nav nekā kopēja. Nevienā no oriģinālajiem traktātiem neiet runa par jogu un lokanību, visos tiek runāts par to, ka cītīga un intensīva darba rezultātā vai iegūt daudz dažādu sasniegumu, sākot jau ar atbrīvošanos no dažādām slimībām, sasniedzot kontroli pār prātu un nobeidzot ar fantastiskajām “Siddhām”, tas ir pārdabiskām spējām.

Ir iespējams, ka jēdziens joga un lokanība ir parādījies mūsdienās, jo tagad, ļoti liels akcents tiek likts uz fizisko attīstību, nevis uz garīgo attīstību, lai panāktu lokanību, tiek izmantoti vingrošanas, baleta un cirka tehnikas, tas viss ir agresīva lokanības attīstīšana.

Ja jūs nodarbojaties ar jogu, jūsu lokanība pieaugs. To der atcerēties visiem jebkurā vecumā, kuri taisās iet nodarboties ar jogu. Lai sāktu nodarboties ar jogu, nav vajadzīga nekāda iepriekšējā sagatavotība, var sākt ar jebkuru fizisko sagatavotību, pat ja ir bijušas traumas.

Joga vairāk ir domāta sievietēm

Fakts ir tāds, ka mūsdienās ar jogu nodarbojas 90% sieviešu. Kāpēc? Tāpēc, ka sievietēm ir vairāk brīvā laika, joga tiek pozicionēta kā vingrošana sievietēm, sieviete vairāk seko līdzi savam izskatam, biežāk interesējas par ezotēriku un garīgo attīstību.

Bet arī vīrietim joga var piedāvāt ļoti daudz. der atcerēties, ka līdz 20. gadsimta sākumam ar jogu nodarbojās, galvenokārt, vīrieši. Pat mūsdienās, Indijā, nav pieņemts, ka ar jogu nodarbojas sievietes, viņas izjūt lielu pretestību gan no ģimenes, gan no sabiedrības puses.

Nodarbošanās ar jogu attīsta fizisko spēku un izturību, intelektu, gribasspēku, ļauj kļūt aktīvākam un veiksmīgākam, nodarbošanās ar jogu uzlabo vīrišķo veselību, novērš hroniskas vīriešu saslimšanas.

Joga ir paredzēta gados jaunākiem cilvēkiem

Mūsdienās tas tā nav. Daudzas sievietes un vīrieši tikai 40 gados sāk interesēties par jogu, sāk ar to nodarboties un iegūst fantastiskus rezultātus. Ja mēs lasām literatūru par jogu, tad nevienā rakstā nevaram sastapt kaut vienu ierobežojumu, saistītu ar vecumu. Daudzi jogas skolotāji uzsver, ka joga ir domāta visu vecumu cilvēkiem, tikai vajag pareizi un regulāri nodarboties.

Nodarbošanās ar jogu ātri apniks un nedod pietiekamu slodzi

Patiesībā, tāds priekšstats par jogu var rasties tikai tādam cilvēkam, kurš ir maz pazīstams ar jogas treniņa tehnoloģijām. Pietiks ar to, ja pateikšu, ka jogas arsenālā ir aptuveni 1080 vingrinājumu un 108 no tiem ir ļoti svarīgi. Tagad, salīdziniet ar to, tehniku skaitu, kuras cilvēks izmanto sporta zālē, to nav vairāk par 20 – 30, pat ja jūs vērsīsieties pēc padoma pie speciālistiem. Rodas jautājums, vai joga var apnikt? Ja jūs esat aizgājuši uz nodarbību un jums likās garlaicīgi, aizejiet uz nodarbībām pie citiem pasniedzējiem un jūs noteikti atradīsiet cilvēku un viņa jogas pasniegšanas veidu, kurš būs tīkams jūsu sirdij.

Ja runājam par slodzi, tad arī šeit viss ir kārtībā, jo pastāv ne jau tikai klasiskā joga, pastāv arī tādi jogas veidi, kuri būs spējīgi likt pamatīgi iesvīst pat trenētam cilvēkam. Fiziskie vingrinājumi jogā, tas ir pirmais līmenis, ar kuru jūs saskaraties, ar laiku jūs sastapsieties gan ar enerģētisko, gan ar mentālo līmeni un tad nodarboties kļūs vēl interesantāk.